Upadłość konsumencka – co to oznacza?

Upadłość konsumencka to określenie oznaczające możliwość ogłoszenia upadłości przez osobę fizyczną. Podstawową różnicą odstępującą od starego prawa jest fakt, że zazwyczaj upadłość ogłaszały jedynie podmioty gospodarcze. W następstwie ogłoszenia upadłości konsumenckiej osoba traci wszystkie dobra nazywane masą upadłości. Służy ona opłaceniu zobowiązań, które niewypłacalny zaciągnął wobec swoich wierzycieli.

Czy każdy ma możliwość ogłosić upadłość konsumencką?

Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości nie jest możliwe dla każdego. Jest to obwarowane szczegółowymi zastrzeżeniami. Co najważniejsze, osoba chcąca ogłosić upadłość bezwzględnie musi być osobą, która jest niewypłacalna z powodu wystąpienia zdarzeń losowych, niezależących od niej, pomiędzy nimi są przykładowo wypadek, albo ciężka choroba. W przypadku wątpliwości, co do tego, czy jesteśmy zdolni do ogłoszenia upadłości konsumenckiej warto rozważyć poszukanie porad prawnych przez internet lub telefonicznie.

Z jakich powodów opłaca się skorzystać z porad internetowych?

Poprawnie wypełniony wniosek, skierowany do sądu rejonowego jest początkiem procesu ogłaszania upadłości konsumenckiej. Sprawa ta należy do takich, w których łatwo pomylić się, a w przypadku jej niepowodzenia, do momentu złożenia kolejnego wniosku o upadłość musi upłynąć aż 10 lat. Jak widać, dobrym pomysłem jest poszukanie porad prawnych, które uzyskać można m. in. przez telefon czy w internecie. Korzyści płynące z użycia tego rozwiązania są niezliczone: porady możemy uzyskać natychmiastowo, nie wychodząc z domu, są dostępne dla każdego, a także dają dostęp do szerokiego spektrum specjalistów.

Nasza lokalizacja:
Uważaj.pl sp. z o.o.
ul. Traktorowa 126
91-204 Łódź

Tel.: 22 490 88 99
E-mail: [email protected]