Kto powinien skorzystać z usług prawnika?

Wielu czytelników utożsamia profesję prawnika szczególnie ze sprawami karnymi. Warto jednak pamiętać, że wiele zleceń prowadzonych przez adwokata to przykłady procesów na gruncie prawa cywilnego. Stałymi kontrahentami prawników okazują się przede wszystkim przedsiębiorstwa – te największe zatrudniają etatowych specjalistów, ale mniejsze przedsiębiorstwa zazwyczaj podpisują kontrakty z biurami. Usługi prawnika są pomocne we wszystkich sektorach, ale szczególnie często decydują się na nie medycy, specjaliści z branży remontowej oraz firmy działające w sektorze przetwórczym. Kogo znajdziemy wśród kontrahentów prawników? Jak wybrać prawnika, który zagwarantuje powodzenie danej sprawy?

Obszar działania adwokata

Jak już wspomnieliśmy, większość rozpraw przyjmowanych przez adwokatów dotyczy kwestii medycznych – z tego względu lekarze często podpisują umowy z prawnikami. Obok lekarzy i biznesmenów, którzy do prawnika zwracają się głównie podczas rozpraw dotyczących prawa spółek, usługi adwokata są również nierzadko niezbędne indywidualnym klientom – między innymi podczas rozpraw na gruncie prawa rodzinnego, czyli odszkodowania lub przyznanie świadczeń. Z pomocy prawnika warto skorzystać także podczas spraw dotyczących prawa pracy – między innymi o nieusprawiedliwione zwolnienie.

Prawnik – który będzie najlepszy?

Teoretycznie porady każdego z prawników są identyczne, ale doświadczenie uczy, że są całkowicie różne. Jak więc znaleźć adwokata, który zapewni nam kompleksową pomoc podczas ważnych spraw? Najlepiej postąpimy na pewno zwracając się o rekomendację przyjaciół, którzy wcześniej współpracowali z konkretnym prawnikiem. Nie zapominajmy też, aby stawiać jedynie na adwokatów specjalizujących się w danej gałęzi prawa – między innymi w prawie spółek, ubezpieczeniowym, medycznym, kryminalnym lub pracy.