Gdy odwołają twój lot – odszkodowania od linii lotniczych

W obliczu wszechobecnych ofert promocyjnych cen lotów każdy z nas może zrealizować aspiracje o wycieczkach do europejskich stolic. Niestety regularnie prasa informuje o nieprzyjemnych dla podróżnych zdarzeniach: protestach pracowników portów lotniczych, odwołanych lotach , jak również opóźnieniu w dostarczeniu rejestrowanych toreb. Starajmy się o odszkodowania od linii lotniczych we wszystkich tych przypadkach.

Gdzie uzyskać potrzebne informacje?

Najlepszym sposobem jest skorzystanie z usług porad prawnych przez internet, które są lepiej osiągalne niż w zwyczajnej kancelarii prawnej, ale tak samo kompleksowe. Zwróćmy uwagę na to, że w sytuacji anulowania lotu z powodu zawinienia obsługi lotniska, przysługuje nam odszkodowanie lub skorzystać z opłacenia przez przewoźnika alternatywnego sposobu dotarcia do celu. Możemy ubiegać się o odszkodowanie od linii lotniczych – oczywiście obok zwrócenia kwoty za niezrealizowany przelot.

Zagubiona tobra podróżna? Sprawdź swoje prawa

Uzyskanie odszkodowania od linii lotniczych zaczyna być coraz bardziej realne dzięki nowym unijnym przepisom, które stoją po stronie pokrzywdzonego klienta. Powinniśmy wypełnić specjalny druk, żeby ubiegać się o zadośćuczynienie pieniężne za straconą walizkę. Na portalach świadczących porady prawne przez internet otrzymamy kluczowe dokumenty. Należy skonsultować się z profesjonalistą, ponieważ za stratę pojedynczej torby podróżnej możemy uzyskać rekompensatę. Należy jednak zaznaczyć, że odszkodowanie od linii lotniczych nie będzie wypłacone, jeśli odpowiedzialność leży w naszym niedopatrzeniu lub została wywołana przez czynniki niezależne od przewoźnika. Niekiedy negatywne warunki pogodowe za oknem mogą zniweczyć nasze plany i przekreślić wyjazd, a to poważnie komplikuje uzyskanie odszkodowania.

Nasza lokalizacja:
Uważaj.pl sp. z o.o.
ul. Traktorowa 126
91-204 Łódź

Tel.: 22 490 88 99
E-mail: [email protected]