Czy mam szansę anulować mandat?

Wszyscy znamy kogoś, kto miał co najmniej jednorazowy problem z mandatem. Przejście na czerwonym świetle, podróż środkiem komunikacji miejskiej bez ważnej legitymacji, postawienie auta na chodniku – to przytrafia się niejednemu Polakowi.

Czy warto nie zgodzić się na przyjęcie mandatu?

Zwróćmy uwagę na to, że tego typu opłatę ma prawo nałożyć na nas pracownik Policji, a także Straży Miejskiej. W przypadku autobusów miejskich możemy spotkać się z tzw. opłatą dodatkową, którą nakłada mówiąc potocznie – ”kanar”. Przysługuje nam wówczas prawo do odmowy przyjęcia mandatu, jednak wtedy wydarzenie ma swój finał w sądzie, który sprawdza, czy popełniliśmy wykroczenie. Należałoby także wybrać inną opcję – odwołanie od mandatu. Termin to tydzień. Kiedy jesteśmy przekonani o swojej racji – należy rozważyć skierowanie sprawy do odpowiednich organów. Nie jesteśmy jednak zmuszeni samodzielnie walczyć o sprawiedliwość. Co pozwala na uniknięcie opłacania wysokiego mandatu? Wyspecjalizowane zespoły prawników, które dysponują ogromną ilością porad prawnych online.

Przyczyny bezzasadnie nakładanych mandatów

Mandaty karne nierzadko są wystawiane błędnie. Funkcjonariusze Policji często muszą wypełniać z góry narzucone standardy ilości mandatów, nikogo nie zaskakuje więc, że zdarzają się zbyt sumienni policjanci. Pamiętajmy, że taryfikatory są poddawane szybkim nowelizacjom, prawo jest również przekształcane na szkodę obywatela. Na drogach masowo wyłaniają się kolejne fotoradary, których podstawowym celem jest ściąganie pieniędzy od kierujących autami mających „ciężką nogę”. Żeby uniknąć problemu z mandatem, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty – wyszukać porady prawne przez internet, które wyjaśnia jak uporać się z nałożoną opłatą.

Nasza lokalizacja:
Uważaj.pl sp. z o.o.
ul. Traktorowa 126
91-204 Łódź

Tel.: 22 490 88 99
E-mail: [email protected]