Co o problemach z ZUS wiedzieć należy?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, potocznie rozpoznawany jako ZUS, to organizacjaurząd, który z założenia powinien pomagać płatnikom składek poprzez wypłacanie im pieniędzy koniecznych do przeżycia w specyficznych sytuacjach, np. w trakcie okresu niezdolności do pracy lub po osiągnięciu wieku emerytalnego. Jak Jako jedna z nielicznych już instytucji państwowych, ZUS wciąż cierpi na brak zaufania Polaków z powodu wielu procedur prawnych, których poszkodowanymi są zwykle płatnicy. W przypadku pojawienia się problemu z ZUS dobrym wyjściem jest skorzystanie z porady prawnej telefonicznie lub internetowo.

Popularne problemy z ZUS

Bardzo często spotykanym problemem w kontaktach z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych jest błędne ustalenie składek na dany okres. Jest to często przyczyną mnóstwa zmartwień, ale okazuje się, że zaprawieni w bojach prawnicy z chęcią pomogą nam w zdobyciu należnej kwoty składki. Równie często możemy spotkać się z sytuacją, w której ZUS ustala, że wypłaty z tytułu urlopu macierzyńskiego nas nie dotyczą lub też ma wielkie problemy z rozpatrzeniem, czy podczas pracy poza granicami Polski powinniśmy płacić składki, a także na jakiej wysokości świadczenia możemy liczyć po powrocie do kraju. We wszystkich z tych problemów polecanym wyjściem jest zasięgnięcie internetowych lub telefonicznych porad prawnych.

Dlaczego internetowe porady prawne to popularne wyjście?

Dzięki używaniu internetowych i telefonicznych porad prawnych mamy dostęp do ogromnego wyboru specjalistów w jednym miejscu. Zwykle istnieje także możliwość, aby zapoznać się z opiniami innych klientów na temat ich usług. W ten sposób oszczędzamy czas, który spędzilibyśmy na dojeździe do kancelarii oraz zyskujemy gwarancję uzyskania taniej, profesjonalnej porady.

Nasza lokalizacja:
Uważaj.pl sp. z o.o.
ul. Traktorowa 126
91-204 Łódź

Tel.: 22 490 88 99
E-mail: [email protected]