Urocza biżuteria z lampworkami

www.bizutik.pl

Na pierwszy rzut oka przypominają kolorowe cukierki. Lampworki, gdyż o nich mowa, to specyficzny typ koralików produkowanych z gorącego szkła. Z początku były wytwarzane na własną rękę – surowiec topiono za pomocą zmienionej lampy naftowej, dlatego też powstało określenie perły lampowe. Obecnie również można wykonać je samodzielnie, jednak bardziej trafionym rozwiązaniem okaże się niewątpliwie kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy na to postawić? Do których strojów najlepiej nosić lampworki? Jak zrobić je w domu?

Produkcja lampworków

Lampworki są robione, jak przed chwilą wspomnieliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej sprawdzi się zwykły palnik. Do ich wytwarzania stosuje się specjalne szkło, jakie w wyniku działania ognia topnieje, a to pozwala na nadanie mu rozmaitych form. Strużki stopionego materiału nawijane są na drut, dzięki czemu każdy koralik ma otwór w samym centrum – dzięki temu lampworki bywają wykorzystane do produkcji kolczyków czy naszyjników.

Przy których kreacjach lampworki będą najlepiej się prezentowały?

Kolorowe lampworki świetnie dopasowują się do codziennych kreacji. Szczególnie dobrze komponują się z t-shirtami z zabawnymi nadrukami, barwnymi bluzami i coraz chętniej zakładanymi trampkami. Nie znaczy to jednak, że będą dobrze wyglądały jedynie przy tego typu strojach – to tylko kwestia wyobraźni.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]