Szlachetna biżuteria – srebrne kolczyki

srebrne kolczyki

Srebrne kolczyki to niewątpliwie jedne z najczęściej wybieranych przez Polki akcesoriów. Pasują na każdą okoliczność – wyjątkowo wzniosłą i mniej formalną. Zobaczmy co powoduje, że są tak rozchwytywane, a także w jakich salonach możemy je kupić.

Srebrne kolczyki – jaki rodzaj nabyć

Srebrne kolczyki występują w rozmaitych rodzajach. Najczęściej kupowane są subtelne sztyfty, które sprawdzą się od święta i na co dzień, są dyskretne, jak również stylowe. Równie popularne są długie dodatki, które pięknie podkreślają szyję. Sprzedawane jako okraszone kosztownymi kamieniami albo całkowicie gładkie. Elementy zrobione ze srebra nie podrażniają skóry, co niejednokrotnie dzieje się w przypadku biżuterii z metali nieszlachetnych. Najbardziej gustowne kolczyki wyprodukowano techniką matowienia, więc dobierając je popatrzmy na cechy probiercze oraz technikę ich produkcji.

Srebrne kolczyki – jak dbać żeby były zawsze jak nowe

Żeby srebrne kolczyki stale prezentowały się doskonale, należy umiejętnie je oczyszczać i systematycznie usuwać śniedź. Powinno się odkurzać je regularnie suchą szmatką wykonaną z miłego w dotyku tworzywa, stosować specjalistyczne środki zapobiegające ciemnieniu, a nieużywane kolczyki chować w szczelnych szkatułkach. Nie polecamy natomiast starych sposobów polerowania, typu pasta do zębów czy soda oczyszczona. Tego typu substancje mocno podrażniają elastyczną strukturę metalu szlachetnego.

Gdzie kupić srebrne kolczyki?

Najlepszy wybór biżuterii jest niewątpliwie w sklepach internetowych, które proponują szybką dostawę i przeróżne promocje. Ponadto zakupy internetowe to niebywała wygoda, którą z całą pewnością docenią w szczególności zabiegane kobiety.