Srebrna biżuteria – stylowa i bezpieczna

biżuteria srebrna sklep

Jest z nami od wieków i mimo pojawienia się różnych innowacyjnych projektów, naprawdę mało się zmieniła. Biżuteria nadal pełni identyczną funkcję – jest pewnego typu dekoracją człowieka, a także pozwala na wyrażenie swojego ja. Nic więc dziwnego, iż biżuterię tak samo często noszą panie i mężczyźni, maluchy oraz ich rodzice, ludzie z rozmaitych klas społecznych. Niezależnie od tego, jakie projekty cenimy, niemal zawsze biżuteria jest wykonywana z podobnych materiałów – najczęściej ze srebra. Czemu więc srebrna biżuteria bywa tak chętnie wybierana? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, by wytrzymały co najmniej pięć dekad?

Zdrowa srebrna biżuteria

Największym plusem srebrnej biżuterii jest niewątpliwie to, iż jej stosowanie daje szansę ustrzec się różnych dolegliwości. Srebro jest antybakteryjne, więc noszenie srebrnej biżuterii bywa zalecane osobom, które niedawno przekłuły ciało. Nie sposób zapomnieć także o jego wyglądzie, który łączy się z dość niewielkimi kosztami zakupu.

Jak troszczyć się o srebrną biżuterię

Srebro wytrzyma sporo lat, jednak powinniśmy prawidłowo o nie zadbać. Co najważniejsze – nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy pracujemy – łatwo ją zarysować czy zmatowieć w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria powinna również być pielęgnowana w wodzie z alkoholem lub amoniakiem. Należy trzymać ją w szkatułce z miękką wyściółką – nie dopuścimy tak do jej zarysowania.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]