Różnorodność kolczyków z kamieniami

kolczyki z kamieniami »

Mimo, że biżuteria może obyć się bez kamieni szlachetnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich eleganckie bransoletki lub wisiorki. Minerały potrafią całkowicie zmienić wizualne walory biżuterii – inny styl mają bowiem ozdoby z topazami, odmienny zaś te ozdobione turkusem. Jakie naszyjniki oraz kolczyki z kamieniami cieszą się szczególnie dużym uznaniem? Jakie kamienie wykorzystywane przez złotników są naturalne, a które są sztucznymi wyrobami? To może zaskoczyć – szczególnie osoby, które nie mają wiedzy o złotnictwie.

Kolczyki z kamieniami syntetycznymi

Warto wspomnieć, że sporo surowców wykorzystywanych do produkcji kolczyków z kamieniami to minerały sztuczne. Wśród nich w pierwszej kolejności należy wspomnieć cyrkonie, które powstają z wapnia i cyrkonu, a różne barwy zawdzięczają takimi domieszkom, jak chrom albo kobalt. Oprócz cyrkonii, kamieniami sztucznymi są także kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze specjalnego szkła.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Jubilerzy znacznie chętniej stosują rzecz jasna kamienie szlachetne. Najczęstsze to na pewno topazy, mogące przybierać barwy od błękitnych do różowych oraz bardzo wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są też z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie prawdziwych kamieni zwykle podnosi koszty kupna tego typu kolczyków. Powinniśmy przy tej okazji pamiętać, iż są to egzemplarze o wiele bardziej oryginalne, niż te zdobione syntetycznymi materiałami.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]