Poradnik dla kupujących naszyjniki z kamieniami

kup naszyjniki z kamieniami w sklepie internetowym Biżutik

Są wśród nich naturalne kamienie i ich sztuczne zamienniki. Potrafią mieć najróżniejsze kolory – od czerni, przez czerwień, aż po niebieski. Niektóre należy nosić do eleganckich kreacji, inne świetnie będą wyglądały codziennie. Naszyjniki z kamieniami od wieków cieszą się ogromnym zainteresowaniem – zmieniają się czasy oraz trendy, ale nadal je często nosimy, zaś niektóre z nich są ważnymi rodzinnymi pamiątkami. Warto więc powiedzieć kilka słów o tym, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak później się o nie troszczyć, by wytrzymały wiele lat.

Naszyjniki z kamieniami – który rodzaje?

Rozmaitość minerałów wykorzystywanych do produkcji naszyjników jest wielka – obok kryształów, turkusu czy szmaragdu, znajdziemy wśród nich też minerały wytwarzane syntetycznie. Najpopularniejsze to na pewno cyrkonie a także kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo niedrogie, a przy tym naszyjniki z kamieniami sztucznymi świetnie prezentują się przy strojach zarówno codziennych, jak i eleganckich.

Dłuższe życie naszyjników z kamieniami

Kamienie szlachetne są zazwyczaj naprawdę wrażliwe na uszkodzenia – przy złym użytkowaniu nietrudno więc je uszkodzić. Jak temu zapobiec? Przede wszystkim – ściągając je zawsze, kiedy istnieje ryzyko ich uszkodzenia – podczas mycia, przy sprzątaniu lub pracach manualnych. Wystrzegajmy się również zakładania kilku naszyjników z kamieniami w jednym momencie – mogą się zderzać i tym samym rysować.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]