Oryginalna biżuteria z turkusem

www.bizutik.pl

Turkus to jeden z najdroższych kamieni wydobywanych na Ziemi. Nic zatem dziwnego, że chętnie wykorzystują go złotnicy, a biżuteria z turkusem jest dla sporej części kupujących synonimem luksusu. Wykonywane bywają z jego użyciem pierścionki, naszyjniki i klipsy, które świetnie łączą się z wieczorowymi strojami. Na barwę turkusu w szczególnej mierze wpływa kraj jego pochodzenia – między innymi turkusy importowane z Persji są niebieskie, natomiast z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że powstały też jego sztuczne odpowiedniki – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – co poza względami wizualnymi?

Dobrze zaznaczyć, że turkus jest ceniony nie tylko ze względu na wyjątkowe walory estetyczne. Według niektórych okazuje się bowiem amuletem, który zabezpiecza noszącego przed pechem. Niewątpliwie w ogromnym stopniu z tego wynika popularność biżuterii z turkusem – zwłaszcza, kiedy mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa ceniona nie tylko przez klientów, dla których ważne są tego rodzaju sprawy – po prostu doskonale się prezentuje.

Jak troszczyć się o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość delikatna, więc warto o nią właściwie zadbać. Przede wszystkim powinniśmy ściągać ją za każdym razem, kiedy pracujemy – nietrudno wtedy o zarysowania. Należy również ściągnąć ją przed kąpielą, gdyż żele i mydła mogą niekorzystnie wpłynąć na powierzchnię turkusu. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy trzymać ją w pudełku wyściełanym delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób uszkodzeń.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]