Krótkie informacje o zapięciach kolczyków

kolczyki

Wybierając kolczyki należy zwrócić uwagę nie tylko na ich kształt, to jak się prezentują i surowiec wykonania, ale również na zapięcie. Oto zwięzły wykaz najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to klasyczne i najczęściej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie trzeba do niego używać dodatkowych zatyczek, jak m.in. w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie zapewnia duża wygodę noszenia i częstokroć jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Minusem tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla pań, które nie mają przebitych uszu. Obecnie dość sporadycznie używane.

Kolczyki bigle angielskie

Równie popularny jak klasyczny bigiel, ale łatwiej go zapiąć, za sprawą odchylanemu zatrzaskowi z tyłu. Często stosuje się je przy drogocennych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest nosić je w okresie letnim, gdy nie nakładamy czapek, szalików ani ubrań z dużym kołnierzem.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w drobnych, zwykle złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki używane są często w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma nikłą możliwość odpięcia się, a końcówki na zapięcie łatwo kupimy wszędzie. Właśnie tego typu kolczyki panie nabywają najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku niewielkich kulek oraz cyrkonii.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]