Kolczyki

zobacz srebrne kolczyki na www.bizutik.pl

Kolczyki srebrne to najbardziej popularny, jak również najchętniej noszony (nie tylko przez kobiety) dodatek. Swą popularność zawdzięczają pewnie ogromnej różnorodności wzorów, materiałów i sposobów noszenia. Kolczyki są noszone od zawsze i trudno sobie bez nich wyobrazić garderobę współczesnej kobiety. Najbardziej popularne są z pewnością kolczyki srebrne, nieuczulające, naturalne i zawsze piękne.

Rodzaje srebra w kolczykach

Najczęściej spotkać możemy tradycyjny sposób wykończenia metalu, czyli srebro próby 925 wypolerowane na wysoki połysk o charakterystycznej jasnej barwie. Bardzo eleganckie jest również też srebro rodowane pokryte cieniutką warstewką tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii blask białego złota i dodatkowo chroni srebro przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest także srebro szczotkowane o intrygującej matowej powierzchni oraz srebro oksydowane w grafitowym kolorze.

Rodzaje zapięć

To, jakie zapięcie wybrać w kolczykach zależy od indywidualnych upodobań osoby, która je będzie nosić. Na rynku dostępne są dwa rodzaje zapięć – bigle i sztyfty, które występują w różnych odmianach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Mnogość rodzajów zapięć pozwala tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]