Historia pierścionków zaręczynowych

Kup pierścionki zaręczynowe Kraków na http://tinyurl.com/sex7f3j

Gdy znajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, prędzej czy później pomyślisz o małżeństwie. Wcześniej jednak następuje ta wymarzona przez mnóstwo pań chwila – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – obyczaj od wielu wieków

Podarowanie ukochanej pierścienia to nader stary obyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie okręgu, który symbolizuje nieskończoność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wypływa z wiary, że od tego palca prowadzi “vena amoris”, to znaczy żyła wiodąca bezpośrednio do serca. Powszechnie uważa się, że to Grecy sprowadzili na Stary Kontynent rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych. Początkowo wytwarzano je z tataraku, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Drogocennymi pierścionkami ze złota czy srebra obdarowywano jedynie wówczas, kiedy mężczyźni pragnęli zaprezentować swoją pełną ufność do przyszłej żony. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, platyną oraz złotem, tymczasem materiały te faktycznie powszechnie wykorzystuje się do ich sporządzania zaledwie od paru stuleci, przy czym duży wzrost ich popularności można zauważyć w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich koszt ma znaczenie?

Oczywiście wymarzona biżuteria na oświadczyny to pierścień z platyny z dużym brylantem, jednak potencjał swobodnego zestawiania różnych kamieni oraz metali jest szeroki. Nie licząc diamentów stosuje się szafir, szmaragd czy rubin. Niektórzy wybierają mniej drogocenne metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, jak również drewno, jednakże nadal na rynku przeważają pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych rodzajów złota (białego, żółtego i czerwonego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało pogląd, iż mężczyzna musi wydać na niego przynajmniej dwumiesięczną pensję. Koszt pierścionka zależny jest od kilku czynników: surowca, użytego kamienia, liczby karatów czy wzoru, wobec tego każdy znajdzie piękny, nieprzeciętny pierścionek na swoją kieszeń. Miejmy jednak na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności wyrazem uczucia i zaangażowania, dlatego jego cena nie jest najważniejsza. Liczy się to, czy spodoba się naszej narzeczonej.

Nasza lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]