Duży wybór wisiorków srebrnych

więcej o wisiorkach srebrnych »

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez artystów materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest plastyczne, doskonale się prezentuje i charakteryzuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej ochrony – metal ten okazuje się bardzo delikatny, w związku z czym możemy uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Silne środki myjące dla srebra okazują się zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy zatem wykorzystywać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a podczas prac domowych bezwzględnie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować kuferki wykładane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro nie najlepiej znosi również styczność z wodą i ciepłem, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Zanim włożymy kilka ozdób do pudełka, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną szmatką lub wrzucić do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne potrafią porysować fakturę.