Dlaczego warto kupować biżuterię bezpośrednio u jubilera?

Sklep jubilerski Kraków - wszystko, czego potrzebujecie, w zasięgu ręki

Wraz z ewolucją internetu i rozwojem rynku, zmieniliśmy również nasze zwyczaje odnośnie dokonywania zakupów. Obecnie chętnie wykorzystujemy możliwość zakupów przez internet. I choć w sieci można odnaleźć nieomalże wszystko, nadal jest mnóstwo przedmiotów, które najlepiej kupować w sklepach stacjonarnych. Jednym z nich jest biżuteria.

Atuty zakupów u jubilera

Zakup złotego naszyjnika, broszki czy pierścionka wiąże się z wyższym kosztem niż te, do których przywykliśmy w trakcie zwykłych zakupów. Zatem, aby być pewnym, że biżuteria zaspokoi w pełni nasze oczekiwania, powinniśmy obejrzeć ją bezpośrednio u jubilera. Jest kilka przesłanek, które uzasadniają to rozwiązanie. W czasie wizyty w sklepie jubilerskim, zwłaszcza gdy mamy zamiar nabyć pierścionek lub obrączki ślubne, mamy okazję przymierzyć biżuterię oraz sprawdzić jak faktycznie będzie się ona prezentować na naszym palcu. Jeżeli z kolei wybierzemy design pierścionka trafiający w nasz gust, ale będzie on zbyt luźny lub zbyt ciasny, jubiler na naszą prośbę dostosuje go do stosownego wymiaru lub wykona nowy. Innym plusem kupowania wprost w sklepie jubilerskim jest sposobność skorzystania z fachowej pomocy złotnika. Pokaże on aktualne nurty we wzornictwie, poradzi nam jak dobrać odpowiedni kruszec, pokaże które kamienie szlachetne będą odpowiednie do naszej karnacji, a osobom kupującym biżuterię na prezent podpowie, co najczęściej daje się na ślub, chrzest czy imieniny.

Inne usługi jakie oferuje jubiler?

Sklepy jubilerskie nie tylko sprzedają swoje dzieła złotnicze, ale także pełnią dodatkowe usługi. Reperacja zepsutej biżuterii jest jedną z nich. Jeżeli zerwał się nam łańcuszek bądź odpadł kamień z kolczyka, jubiler szybko i umiejętnie zreperuje go w swojej pracowni. Gdy otrzymamy w spadku biżuterię po kimś, kto miał inny rozmiar palca, złotnik przerobi obwód takiego pierścionka. Na naszą prośbę złotnik wygraweruje także na pierścionku czy wisiorku podziękowania, datę, gratulacje czy też inny ważny dla nas tekst. Natomiast jeśli pragniemy podarować komuś niepowtarzalny prezent, ewentualnie mamy własny pomysł na sygnet czy też wisiorek, możemy polecić jubilerowi stworzenie biżuterii według naszego projektu. A jeżeli w szkatułce mamy zbędną lub zniszczoną biżuterię, z którą nie wiemy co zrobić, weźmy ją do sklepu jubilerskiego, gdzie prowadzony jest skup złota.

Nasza lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]