Biżuteria z ametystami

Ametysty

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz czterech regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, na przykład: Indiach i Kanadzie. Ze względu na oryginalną purpurową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją niemałą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystem, a w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w takim połączeniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Broszki czy wisiorki z ametystami warto wkładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w pracy. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.