Szkolenia z zakresu bezpieczenstwa w sieci

Uzyskujesz połączenie z Internetem za pośrednictwem sieci Wi-Fi i podejrzewasz, że przedtem transfer był szybszy? Być może nie tylko Ty jej używasz – kiedy jest nieodpowiednio zabezpieczona, włamanie się do twojego Wi-Fi nie będzie trudne także dla mniej zorientowanego w informatyce użytkownika. Kradzież sygnału to jednak najmniej ważny problem użytkowników z niewłaściwie zabezpieczonym Wi-Fi – przestępcy potrafią dzięki takiej luce znaleźć wszystkie poufne informacje. Jakie są sposoby, by do tego nie dopuścić?

Dbasz o bezpieczeństwo sieci? Zadbaj o kodu dostępu

Hasło to najważniejsze zabezpieczenie każdej sieci bezprzewodowej. Gdy go nie ustawisz wszyscy mogą w kilka minut wejść do każdego należącego do niej urządzenia. Wpisując w przeglądarce adres podany na ruterze uzyskasz wzgląd do specjalnego panelu, w którym wybierzesz hasło.

Jakie hasło dla bezpieczeństwa sieci?

W internecie dostępne są strony z najczęściej używanymi kodami do ruterów. Warto zajrzeć na jedną z nich przed tym, jak ustawisz swój kod – jeśli wśród nich będzie to, które chciałeś wykorzystać, postaraj się o lepsze. Lepiej też wystrzegać się kodów jednowyrazowych – znacznie pogarszają bezpieczeństwo sieci.

Troszczysz się o bezpieczeństwo sieci? Zapomnij o WEP

Metoda autoryzacji WEP nie należy do bardzo bezpiecznych – średnio obyty cyberprzestępca obejdzie je bez żadnego trudu. Od blisko dziesięciu w użyciu są już nowsze i bardziej wydajne sposoby, takie jak WPA2 oraz WPA, które zapewniają prawie pełne bezpieczeństwo sieci.

Jak jeszcze możesz poprawić bezpieczeństwo sieci?

Bezpieczeństwo sieci jeszcze bardziej się poprawi, jeśli postawisz na jeden z dodatkowych sposobów jej zabezpieczenia. Doskonałe rezultaty przyniesie filtrowanie adresu MAC – urządzenia, których nie wpiszemy do wykazu nie uzyskają do naszego Wi-Fi dostępu.

Cyberprotection

Tel.: 123 579 579
E-mail: [email protected]