Oprawy oświetlenia ewakuacyjnego

Jeśli chcesz, aby Twoja hala przemysłowa, placówka lub sala reprezentacyjna były w zgodzie z wymogami BHP, to zainstaluj oprawy oświetlenia dróg ewakuacyjnych. Na rynku dostępne są produkty o różnorodnej mocy i szerokiej gamie wzorów. Dzięki oprawom awaryjnym, tabliczka z ludzką sylwetką na zielonym tle będzie wyraźnie pokazywała wszystkim wyjście ewakuacyjne. Profesjonalne oprawy oświetlenia ewakuacyjnego mogą pomóc uratować wiele ludzi – z tego powodu nie można oszczędzać w czasie ich zakupu.

W jakim celu stosuje się oprawy oświetlenia ewakuacyjnego?

Głównym celem zastosowania oświetlenia ewakuacyjnego jest bezpieczeństwo. Trzeba stworzyć warunki, które umożliwią rozpoznanie dróg ewakuacyjnych oraz sprzętu pożarowego i innych potrzebnych w wypadkach awaryjnych urządzeń. Wszystkie te czynniki mają zapobiec możliwej panice i ułatwić sprawne wyjście z budynku.

Jakie są rodzaje opraw oświetlenia ewakuacyjnego?

Oprawy oświetlenia ewakuacyjnego możemy podzielić ze względu na różne parametry. Jeśli chodzi o zasięg, są do dyspozycji modele regulujące rozsył światła. Patrząc przez pryzmat wyglądu, mamy do wyboru wersję jedno- i dwustronną. Ostatnim czynnikiem jest rodzaj zasilania i tu producenci oferują oprawy korzystające z baterii centralnej albo wewnętrznej.