czyszczenie malware wordpress, usuwanie wirusów wp

Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

WordPress okazał się w minionych latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, że liczbę witryn oraz sklepów internetowych działających z jego użyciem liczy się w tej chwili w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a sprawia, iż strony postawione na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, niezbędne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie wirusów ze strony internetowej?

Informacje na stronieinternetowej zmieniły się nie przez Ciebie? Ze witryny wychodzą wiadomości-śmieci? Na stronie widnieją przekierowania do nieznanych Ci portali? A może nie możesz się zalogować? To zaledwie kilka z częstych oznak wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takim przypadku konieczne jest ekspresowa reakcja w celu usunięcia źródła infekcji, a w konsekwencji przywrócenia strony internetowej do właściwego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa zazwyczaj wychodzi poza zakres umiejętności osób, które każdego dnia zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron na tym systemie zarządzania treścią, zatem czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach hakerów warto zlecić fachowcom od tego typu działań.

Usuwanie wirusów ze strony www – szczegółowe sprawdzenie plików i baz danych strony

Eksperci podejmujący się usuwania wirusów ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych prowadzą wnikliwe sprawdzenie plików i baz danych strony. Weryfikują kod użytych na stronie wtyczek i szablonów, jak również pliki htaccess oraz wp-config. Podczas naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, minimalizujące zagrożenie następnych infekcji. Jeśli trwające dłuższy czas zawirusowanie mogło spowodować włączenie strony do wykazu zagrożeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci podejmują również konieczne działania w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Odwrócenie wszelkich efektów ataku hakerskiego nie gwarantuje, że analogiczny przypadek nie powtórzy się za kilkanaście miesięcy, stąd istotne jest cykliczne aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]