Do czego służą znaki BHP

Więcej szczegółów o znakach BHP

W Polsce obowiązują naprawdę precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie daje poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Obecnie kodeks BHP zwraca uwagę na konieczność odpowiedniego oznaczania budynków. Tak więc troska o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle istotna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Obecnie znaki BHP umieszczane są na przeróżnych budynkach. Chodzi przede wszystkim o zakłady pracy, biurowce, jak także przedszkola czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące zasad postępowania w momencie pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się wielkim znaczeniem zaliczane są również instrukcje , które mówią o postępowaniu z odpadami , które mają charakter medyczny, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z niezwykle często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki pokazujące drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma prawidłowe oznaczenie drogi do ewakuacji. To ona jest wykorzystywana w momencie, kiedy w budynku pojawi się jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na różnych maszynach, które awaria wyłączyła z użycia – odnosi się to m. in. wind. Znaki BHP szeroko użytkowane są również w przemyśle. Wykorzystuje sięwówczas szereg znaków ostrzegawczych , ale też znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je robi?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze wykonywane z materiału trwałego, który rewelacyjnie znosi niekorzystne warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokogatunkowe PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być umieszczane nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie tracą one swojego świetnego wyglądu i – co najważniejsze – nadal pozostaną czytelne. W wielu wypadkach powlekane są też warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one zauważalne także kiedy jest ciemno. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie sprawia niewielkich choćby problemów. Świetnie upora się z tym każdy.

Nasza lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]