Do czego służą tabliczki informacyjne

Kup tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi, jednak dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, rośnie także nasze bezpieczeństwo. Sprawdźmy zatem gdzie możemy zobaczyć tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – również wewnątrz budynków

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które ulokowano na obiektach biurowych, takich jak bloki, zakłady pracy, przedszkola, szpitale. Sprawiają, że szybko wyszukamy prawidłowy budynek. Trzeba jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na zewnątrz budynków, bo bardzo często możemy je również zauważyć w środku. To bardzo duża podgrupa oznaczeń, które najczęściej poprawiają bezpieczeństwo i mówią o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub pracownika w dużych budynkach – w budynkach samorządów w hallu znajdują się tabliczki z numerami departamentów. Szukasz burmistrza czy wydziału komunikacji? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to wyjątkowo szybko. Podobnie istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które umieszczane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – pokazują drzwi ewakuacyjne

Tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Informują gdzie znajdują się wyjścia bezpieczeństwa, wyodrębniają tzw. palarnie, komunikują o niebezpiecznych substancjach. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, funkcjonują też pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich rozmieszczania. Tabliczki informacyjne produkowane są z solidnych surowców (takich jak aluminium), często są fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Nasza lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]